ЗМІ опублікували проект закону по деокупації Донбасу

Рада національної безпеки та оборони на чолі з її секретарем Олександром Турчиновим підготувала проект закону про деокупацію Донбасу

Документ опублікувало Громадське

Документ планувалось розглянути на затвердити на засіданні РНБО у понеділок 19 липня, однак, розгляд відклали.

Турчинов пояснив це «необхідністю додаткових консультацій з нашими стратегічними партнерами».

Водночас чиновники та депутати, з якими спілкувалось Громадське припускають, що Верховна рада розгляне документ восени, адже поточна сесія Верховної ради закінчується 14 липня після чого народні депутати йдуть на канікули

У проекті документу, що опинився у розпорядженні Громадського відсутні перехідні положення. Хоча вони традиційні для тексту законопроекту.

Громадське публікує проект закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією  Донецької та Луганської областей України».

 

На початку закону, вперше прописано що Російська Федерація здійснює збройну агресію та окупувала території України. Таким чином, це перша спроба закріпити це на законодавчому рівні.

«Російська Федерація здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території за допомогою Збройних сил Російської Федерації», — йдеться в проекті.

В статті 1 проекту закону дається чітке визначення для тимчасово окупованих територій, а також перелік військових формувань, які контролюють цю територію.

«Сухопутна територія, в межах якої формування збройних сил Російської Федерації, незаконні збройні формування, що створені за сприяння Російської Федерації, підпорядковані, керовані, контрольовані та фінансовані нею, та окупаційна адміністрація РФ встановили і здійснюють владу», — йдеться в статті.

Згідно проекту, межі тимчасово окупованих територій визначає Міноборони України за поданням Генерального штабу Збройних сил. Також, на окупованих територіях встановлюється особливий правовий режим.

У статті 2 проекту йдеться про документи та право власності на окупованій території. Зокрема, будь-які документи, рішення, тощо, які були видані на непідконтрольній території є не дійсними.

Також, за людьми, незалежно від статусу переселенця, зберігається право власності на майно, яке залишилось на окупованих територіях. Так само, право власності залишається і за державою.

«За державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, зберігається право власності на майно, у тому числі на нерухоме, включаючи земельні ділянки».

Стаття 4, в якій описується мета державної політики з відновленні суверенітету. Для цього пропонується:

— звільнити території та відновити конституційний лад;

— захистити права і свободи людей, які постраждали через російську агресію;

У статті 5 йдеться про саме забезпечення конституційного ладу:

«Державні органи використовують наявні можливості для захисту прав і свобод громадян України, які проживають на окупованих територіях».

Проте, які саме є для цього можливості — не йдеться.

Також, зазначається, що треба «вживати вичерпних заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування російської агресії».

В статті 6 йдеться про відновлення гуманітарних та культурних зв’язків з людьми, які живуть на окупованих територіях, також, про надання гуманітарної та правової допомоги та про доступ до українських ЗМІ.

«Основою захисту прав і свобод громадян… є сприяння забезпеченню їх соціально-економічних потреб, відновленню гуманітарних і культурних зв’язків, доступу до українських засобів масової інформації, національних засобів юридичного захисту».

http://vazhlyvo.info/zmi-opublikuvaly-proekt-zakonu-po-deokupatsiyi-donbasu/
Коментарі