За попередніми результатами виборів, у Британії консерватори втрачають більшість

На дострокових парламентських виборах у Великій Британії Консервативна партія лідирує, проте згідно з результатами підрахунку голосів, консерваторам вже не вдасться набрати абсолютну більшість.

Згідно з результатами підрахунку голосів майже у всіх 650 виборчих округах, консерватори під керівництвом прем’єр-міністра Терези Мей отримують 312 місць у парламенті, а лейбористи – 259, повідомляє DW.

Як заявила Мей, Велика Британія потребує “періоду стабільності”, який вона готова забезпечити за умови більшості її партії в парламенті.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін зі свого боку закликав прем’єра подати у відставку і дати можливість сформувати новий уряд, який “дійсно представляє цю країну”.

Остаточні результати стануть відомі тільки в другій половині дня 9 червня.

Для того, щоб отримати абсолютну більшість місць у парламенті одній з партій необхідно набрати не менше 326 місць.

Якщо жодна з партій не отримує абсолютної більшості, в країні з’являється так званий “підвішений парламент”.

Тоді в парламенті почнуться переговори між лідерами партій і їх командами в спробі сформувати новий коаліційний уряд, щоб хтось з лідерів двох головних партій – Тереза Мей або Джеремі Корбін – став прем’єр-міністром.

Є ще один варіант, коли лідер однієї з партій може також спробувати стати на чолі уряду меншості в надії на підтримку невеликих партій, коли буде необхідність приймати запропоновані кабінетом міністрів закони.

http://vazhlyvo.info/za-poperednimy-rezultatamy-vyboriv-u-brytaniyi-konservatory-vtrachayut-bilshist/
Коментарі