Верховна Рада заборонила в Україні використовувати георгіївської стрічки

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №2987 «про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки». Рішення підтримали 238 народних депутатів.

Про це передає «Інтерфакс-Україна».

Документ передбачає штраф 850-2550 грн за публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської стрічки чи її зображення. Повторне порушення протягом року потягне більший штраф – від 2 550 грн до 5 100 грн або адмінарешт до 15 діб.

При цьому георгіївську стрічку чи предмети з її зображенням у будь-якому випадку вилучать. У пояснювальній записці до законопроекту, який внесений нардепом Антоном Геращенко з «Народного фронту», йдеться, що георгіївська стрічка в Україні стала «символом російської окупації і агресії».

У 2014 році її використовувала «самооборона Криму» і проросійські сепаратисти на Донбасі.

Читайте також: В Україні заборонено Яндекс, Однокласники і ВКонтакті

«Публічне використання георгіївської (гвардійської) стрічки в пропагандистських цілях несе суспільну небезпеку, має провокаційний характер, а тому має бути віднесено до правопорушень. Таким чином, сьогодні є необхідність встановити адміністративну відповідальність за виготовлення і пропаганду георгіївською (гвардійської) стрічки», – сказано в записці.

http://vazhlyvo.info/verhovna-rada-zaboronyla-v-ukrayini-vykorystovuvaty-georgiyivskoyi-strichky/
Коментарі