Венесуела на порозі громадянської війни (ФОТО)

Венесуельські лідери опозиції закликають до “мегапротесту” після того, як президент Ніколас Мадуро оголосив про намір затвердити нову конституцію країни в обхід парламенту.

Про це пише британська газета Дейлі мейл. Опозиція відреагувала на план президента дуже критично. “Насправді Мадуро хоче вбити конституцію, а його ініціатива – обман”, написав один із провідних венесуельських опозиціонерів Енріке Капрілес. Лідер парламентської більшості Хуліо Борхес заявив: “Мадуро від розпачу пропонує, щоб у Венесуелі більше ніколи не було прямих, вільних і демократичних виборів”.

Венесуельські студенти, що у четвер улаштували ходу протесту в столиці Каракасі проти Ніколаса Мадуро, наштовхнулися на загони сил безпеки, що застосували проти них сльозогінний газ і водомети.

Одного зі студентських лідерів – Хуана Лопеса – було вбито під час загальних зборів університету. Вбивця підійшов до нього і вистрілив кілька разів, після чого зник на мотоциклі. Ще троє людей зазнали поранень.

“Геть диктатуру!” та “Капрілеса у президенти!” – вимагають демонстранти.

Нагадаємо, від початку квітня у Венесуелі не спадає хвиля антиурядових протестів. Учасники акцій вимагають відставки президента Ніколаса Мадуро, повного відновлення прав парламенту, де більшість місць займають представники опозиції, а також покращення ситуації в економіці.

Згідно з інформацією ЗМІ, у Венесуелі в результаті зіткнень з поліцейськими за останні три тижні загинули не менше 20 осіб.

http://vazhlyvo.info/venesuela-na-porozi-gromadyanskoyi-vijny/
Коментарі