В Україні заборонили використовувати азбест

Наказом Міністерства охорони здоров’я України передбачена заборона на виробництво і використанням всіх видів азбесту, азбестових виробів і матеріалів в технологічних процесах, а також при проведенні будівельних робіт.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Мета наказу – захист здоров’я працюючих та населення через зниження рівня захворюваності та смертності від хвороб, викликаних впливом азбестовмісного пилу.

За даними ВООЗ у світі близько 100 тисяч осіб помирає щорічно від хвороб, викликаних дією азбесту. Як свідчать наукові дослідження низки учених, використання азбесту та продукції, в якій він міститься, може стати причиною таких захворювань як азбестоз, мезотеліома та рак легенів.

Міжнародне агентство з вивчення раку при ВООЗ віднесло азбест до першої, найбільш небезпечної категорії сполук зі списку речовин-канцерогенів, для яких існують достовірні відомості про їх шкідливість для людини. Також азбест спричиняє професійні захворювання на рак гортані, бронхів і легенів, на рак яєчника, а також на злоякісну мезотеліому плеври, очеревини, перикарда. У працівників видобувних та переробних підприємств цієї галузі, вірогідність виникнення пухлин у декілька разів більше, ніж у переважної більшості населення.

У МОЗ зазначили, що в Україні існує 7 підприємств, які виготовляють вироби з використанням хризотилового азбесту. На зазначених підприємствах працює близько 4 тисяс осіб.

Водночас в Україні є виробники, які вже налагодили виробництво шиферу без застосування азбесту.

Довідка: азбест – група матеріалів з класу силікатів, що мають природне походження. Він широко застосовується  у виробництві покрівельних виробів (шифер та інше), фасадних плит, стінових виробів (пінобетон, хризотилцементні листи), теплоізоляційних матеріалів, азбестотехнічних виробів (фільтри, фрикційні деталі, гальмівні стрічки), гумотехнічних виробів, герметиків, цегли, будівельних, мастильних, клейових, асфальтобетонних та інших сумішей.

http://vazhlyvo.info/v-ukrayini-zaboronyly-vykorystovuvaty-azbest/
Коментарі