В Україні вперше дозволено арешт судді

Вища рада правосуддя задовольнила клопотання Генеральної прокуратури про утримання під вартою судді Суворовського районного суду міста Одеси Костянтина Бобовського

Під час засідання 12 березня 2017 року Вища рада правосуддя задовольнила подання першого заступника Генерального прокурора України Сторожука Д.А. та надала згоду на утримання судді Суворовського районного суду м. Одеси Бобовського Костянтина Юрійовича під вартою, повідомляє офіційний портал Вищої ради правосуддя. 

Відповідно до подання суддя Суворовського районного суду м. Одеси Бобовський К.Ю. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (надання неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої йому влади та одержанні неправомірної вигоди, вчиненої особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб).

Варто відзначити, що це перший випадок коли Вища рада правосуддя розглядала питання надання згоди на отримання судді під вартою, оскільки до початку реформи судочинства питання недоторканості суддів було в компетенції Верховної Ради.

Вища рада правосуддя почала працювати 12 січня 2017 року, і це перша справа, яку їм передала прокуратура про згоду на утримання судді під вартою.

Закон про Вищу раду правосуддя був підписаний Президентом Петром Порошенком 3 січня 2017 року. Закон передбачає, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення про звільнення суддів з посади і дає згоду на затримання чи арешт судді.

 

http://vazhlyvo.info/v-ukrayini-vpershe-dozvoleno-aresht-suddi/
Коментарі