В Україні відкрито перший пам’ятник Симону Петлюрі

До Дня козацтва і захисника України, який відзначається 14 жовтня, у Вінниці заплановано відкриття пам’ятника отаману військ Української Народної Республіки Симону Петлюрі.

Як повідомляє інформаційний портал Vежа , монумент в натуральну величину буде виконаний з бронзи за відомим фото політичного діяча.

“Такого пам’ятника в Україні ще немає, тому я вирішив, що потрібно увічнити пам’ять про Петлюру, адже він багато зробив для України. Пам’ятник буде бронзовий. На ньому Петлюра зображений в сидячому вигляді на лавочці. Виготовляли пам’ятник скульптори майстерні Оврах”, – розповів місцевий бізнесмен Сергій Капуста, який виступає меценатом проекту.

Роботу над пам’ятником скульптор Володимир Оврах почав на початку весни.

“Вирішили, що буде цікавим художнім поворотом “вставити” в руки Петлюрі карту України, на яку він буде дивитися і бачити дві головних позначки, – Вінниця – тимчасова столиця УНР, – і Київ – столиця України, яка тимчасово була захоплена більшовиками в ході історичних подій “, – розповів він.

Встановити пам’ятник плануємо на території двору будівлі обласного радіо, де у 1920-му році знаходився Будинок канцелярії Петлюри.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Полтаві на Соборній площі урочисто відкрили пам’ятник гетьману України Івану Мазепі.

http://vazhlyvo.info/v-ukrayini-vidkryto-pershyj-pam-yatnyk-symonu-petlyuri/
Коментарі