В Росії пройшла акція протесту “Набрид”, є затримані

Задум акції «Набрид» полягав у тому, щоб бажаючі громадяни Росії писали письмові звернення на ім’я Володимира Путіна до вимог дотримуватися закладений в конституції принцип змінюваності влади – і подавати їх в прийомні президента.

Про це повідомляє російське видання Медуза

У деяких містах ініціативні групи подали заяви на проведення публічних заходів – мітингів або пікетів; в декількох містах місцева влада узгодили акції.

Вранці 29 квітня «Відкрита Росія» повідомила, що групи у «ВКонтакте», присвячені акції, почали блокувати на вимогу Генпрокуратури – проте в цілому по Росії все пройшло набагато спокійніше (і нечисленне), ніж 26 березня під час вуличної акції протесту проти корупції .

Як пройшла акція в Москві

За кілька годин до початку московської акції, заявленої на другій годині дня біля будівлі адміністрації президента, на Слов’янській площі вже стояли ряди поліцейських вантажівок і автозаків. О 13:30 перед пам’ятником Кирилу і Мефодію зібралися близько ста учасників; стільки ж було і журналістів. Середній вік тих, що зібралися, за оцінкою кореспондента «Медузи», був в районі 35 років.

Поліцейські ходили групами по два-три людини і повторювали в мегафони: «Акція не узгоджена! Листи до адміністрації президента можна подати на вулиці Іллінка! »Репортери з телекамерами оточували найбільш балакучих учасників акції. «Затримання 26 березня всіх налякали, але нам треба тренувати себе далі», – пояснював активіст Марк Гальперін. Поруч ходила активістка «Національного визвольного руху» Марія Катасонова з портретом Путіна на грудях. На нагрітому сонцем постаменті пам’ятника творцям слов’янської азбуки лежав бездомний і з посмішкою спостерігав за тим, що відбувається.

О другій годині дня учасники акції рушили в бік Іллінки через Стару площу. Поліцейські розділили загородженнями і без того вузький тротуар біля адміністрації президента; по одній стороні люди йшли в сторону Кремля, за іншою – ставали в довгу чергу, деякі тримали в руках свої звернення. Прибіг сюди ж бійці в захисній амуніції стежили, щоб ніхто з городян не виходив на дорогу.

На початку четвертого більшість учасників акції – їх було не більше двохсот – розійшлися. Біля адміністрації президента залишилися стояли в хвості черги люди, кілька журналістів і поліцейські.

Єдиним затриманим на акції в Москві, за спостереженнями кореспондента «Медузи», виявився грілися на сонці бездомний – його повели четверо поліцейських в чорних шоломах.

Як пройшли акції в інших містах

У Томську, де захід в рамках «Набрид» було санкціоновано, на вулиці вийшли, за даними організаторів, близько 500 осіб – втім, за даними «Відкритої Росії», звук на томському мітингу перекривали «державно-патріотичними піснями» і шумом сміттєзбирачів. «ОВС-Інфо» повідомляв, що поліція затримала організаторів акцій в Тюмені і Новокузнецьку (останнього – в зв’язку з неявкою в військкомат).

Не менш 13 осіб затримали в Кемерово; двадцять чоловік завантажили в автозак і відвезли у відділок в Тулі; за даними «Інтерфаксу», двох активістів затримали в Казані – кореспондентка «Відкритої Росії» Дар’я Кулакова була затримана, коли перебувала в прямому ефірі на сайті руху. У Сімферополі затримали по дорозі до університету і звинуватили в організації акції «Набрид» прихильника Олексія Навального, який стверджує, що не має ніякого відношення до заходу «Відкритої Росії». Про затримання в рамках акцій в Уфі, Новосибірську, Чебоксарах і ряді інших міст не повідомлялося.

Надходили повідомлення і про те, що різноманітні освітні установи перешкоджали участі своїх учнів в акції. Так, в твіттері «Відкритої Росії» стверджувалося, що у Володимирі в школах проводять обов’язкову фотосесію, а в вузах – суботник. Учениця ліцею № 4 з Пермі написала, що її разом з іншими учнями на кілька годин закрили в лекційному залі і не випускали на вулицю.

http://vazhlyvo.info/v-rosiyi-projshla-aktsiya-protestu-nabryd-ye-zatrymani/
Коментарі