У Мелітополі затримано 25 прихильників «русскага міра»

Під час спецоперації затримано 25 осіб, підозрюваних у намаганні дестабілізувати ситуацію у місті, що почалося з березня. Під час обшуків вилучено зброю, боєприпаси та інше.

У результаті проведення великої операції по «зачистці» криміналітету в Мелітополі (Запорізька область) затримано 25 осіб-прихильників «русскага міра», про що повідомляє міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Фейсбуці.

Він розповів, що з березня 2017 в Мелітополі почалися масові підпали аптек і торговельних наметів, потім будівлі Міськвиконкому, грабежі, розбої, викрадення людей, а 9 травня були спроби перетворити мирну акцію в масову бійку, паралельно по місту почали навмисно поширювати чутки, що влада не контролює ситуацію в регіоні, не може впоратися зі зростанням злочинності.

Для стабілізації ситуації була розроблена спільна операція Нацполіціі, СБУ і прокуратури. Проміжні підсумки – 16 червня був затриманий ватажок організованого злочинного угруповання Туча і четверо його спільників, які займалися вимаганням, викраденням людей і контролювали кілька спортивних клубів, де за оперативною інформацією, готували «бійців». Всі затримані заарештовані на два місяці.

Протягом наступних днів затримані ще 20 осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів. В ході обшуків вилучено зброю, боєприпаси, шоломи, маски, перуки, підроблені номери авто.


Аваков підкреслив, що кримінальна складова – тільки вершина айсберга, а насправді – там тхне «русскім міром».

Паралельно з кримінальними статтями відкрито кримінальне провадження за статтею 111 Кримінального кодексу «державна зрада» – на думку СБУ «діяльність» групи керувалася кураторами з Росії. 20 червня силові структури спільно провели 10 обшуків в рамках вже цього кримінального провадження. Вилучено зброю і вибухівку…

«Кількість підозрюваних у співучасті зростає – до кримінальних «професіоналів» приєднуються представники політикуму області, деякі екс-нардепи. Загалом – ще не вечір. Операція триває», – зазначив міністр.

«Так виглядає організована проти нас гібридна війна в тилу: інспірований вал злочинності та поширення підривних чуток, дестабілізація і – вкидання в суспільство запиту на «русскій мір», який принесе «стабільність» Не пройде! Бити будемо акуратно, але боляче і з розмаху!», – заявив Аваков.

http://vazhlyvo.info/u-melitopoli-zatrymano-25-pryhylnykiv-russkaga-mira/
Коментарі