США і Японія домовились про “конкретні дії” проти КНДР

Президент США і прем’єр Японії в телефонній розмові не торкалися теми застосування військової сили проти Північної Кореї, повідомляє офіційний Токіо

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе і президент США Дональд Трамп в ході телефонної розмови обговорили необхідність прийняття додаткових заходів у ситуації навколо КНДР. Про це глава японського уряду повідомив журналістам за підсумками бесіди в понеділок, 31 липня, передає Reuters.

За словами Абе, зусилля міжнародного співтовариства з пошуку мирного вирішення північнокорейської проблеми поки не принесли результатів на тлі односторонньої ескалації з боку Пхеньяна.

“Міжнародне суспільство, в тому числі Росія і Китай, має серйозно ставитися до цього і посилювати тиск”, – сказав японський прем’єр.

Абе також зазначив, що Токіо і Вашингтон “зроблять кроки до конкретних дій”, але не став вдаватися в подробиці, про що йде мова.

В уряді Японії додали, що лідери двох країн не обговорювали ні можливі військові дії проти режиму Кім Чен Ина, ні те, що можна вважати виходом Пхеньяна за межі умовної червоної лінії.

У заяві Білого дому за підсумками телефонної розмови йдеться, що Трамп і Абе “погодилися, що Північна Корея представляє серйозну і зростаючу пряму загрозу для США, Японії, Південної Кореї та інших прилеглих і далеких країн”.

Згідно з повідомленням, Трамп також підтвердив “тверде зобов’язання” Вашингтона захистити Японію і Південну Корею від будь-якої атаки, “використовуючи весь спектр можливостей Штатів”.

Головний секретар японського Кабміну Есіхіде Суга після розмови двох лідерів зазначив, що Токіо має намір закликати залучені в ситуацію країни, включаючи США, Південну Корею, РФ і Китай, а також ООН, “взяти на себе додаткові обов’язки і вжити заходів для посилення тиску” на КНДР .

http://vazhlyvo.info/ssha-i-yaponiya-domovylys-pro-konkretni-diyi-proty-kndr/
Коментарі