Сьогодні відміняються печатки для бізнесу

Сьогодні, 19 липня, вступає в силу закон №1982-VIII, який скасовує обов’язкове використання для бізнесу печаток на документах.

Із законодавства виключається вимога про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання), виключається можливість визнання документа (угоди, угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв’язку з відсутністю відбитка печатки. Копія документа вважається завіреною, якщо на даній копії є ​​підпис уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи-підприємця.

Печатки залишаться обов’язковими для документів, що видаються органами державної влади (крім виписок з електронних реєстрів), нотаріусами, лікарями. Але підприємці можуть не скріплювати печаткою як договори, так і документи, що подаються до державних органів, – звернення і звітності.

Крім того, закон встановлює адміністративну відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі – штрафи становитимуть 800 -1700 грн.

Нагадаємо, президент схвалив скасування обов’язкового використання печаток ще в квітні.

http://vazhlyvo.info/sogodni-vidminyayutsya-pechatky-dlya-biznesu/
Коментарі