Сьогодні в Україні відзначається день державного прапора: історія визнання

23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. І хоч це свято відносно нове (його почали святкувати з 2004 року)

Перша письмова згадка

Під час опису Грюнвальдської битви (між військами держави Тевтонського ордену та об’єднаними військами Королівства Польського і Великого князівства Литовського та Руського, 1410 рік) автор розповідає, що львівське військо виступило під синьо-жовтими кольорами – це був синій прапор із золотим левом, що спирається на скелю.

Перше офіційне визнання

Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.

Визнання в сучасній Україні

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка, яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

 

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

 

http://vazhlyvo.info/sogodni-v-ukrayini-vidznachayetsya-den-derzhavnogo-prapora-istoriya-vyznannya/
Коментарі