Саміт Україна-ЄС: план Маршала, інвестиції, ринки

Київ і представники Євросоюзу домовилися про розробку нового довгострокового плану підтримки України.

Про це президент України Петро Порошенко заявив на спільній прес-конференції з лідерами ЄС.

“Київ стає важливим центром на дипломатичній карті світу. Настав момент, який уможливив процес повернення України в Європейську сім’ю. Ми почали руйнувати кордони між нашими державами. Саме тому дуже важливо на даному етапі окреслити нові цілі нашої співпраці”, – заявив президент.

Також Порошенко висловив впевненість, що Brexit не стане перешкодою на шляху зближення України і ЄС.

“Тінь Brexit не повинна падати на відносини України і ЄС. Наміри України в перспективі приєднатися до митного союзу з ЄС, інтегруватися в шенгенську зону, стати частиною цифрового ринку або енергетичного союзу – це є потужним стимулом для реалізації економічних і соціальних секторальних та інших реформ, зростання нашої спільної торгівлі і інвестіцій. Сейчас дуже важливо почати спільну розробку дорожньої карти для втілення цих намірів у життя. Ми вже обговорили створення нового плану підтримки України за прикладом плану Маршала. Згадайте, 10 років тому, та навіть півтора року і чи рік тому багато хто, в тому числі і серед політиків, не вірили в безвіз і Асоціацію. Але наш ентузіазм зробив це можливим “, – заявив Порошенко.

За словами президента, “важливо оцінювати наші наміри не з моменту сьогоднішнього дня, а з перспективи майбутнього, коли Україна буде готова стати частиною цих амбітних проектів”

Нагадаємо, під час свого виступу на пленарному засіданні Саміту Україна-ЄС президент зазначив, що вже понад 100 тисяч українців скористалися безвізом, “на власні очі подивившись, що таке ЄС і за яке майбутнє ми продовжуємо боротися”.

Також він нагадав європейським партнерам, що жодна нація в Європі не заплатила таку ціну за зближення з Євросоюзом, як Україна.

“Україна чітко задекларувала свої європейські прагнення і європейський вибір. І ніхто не має права цього в України забрати”, – підкреслив президент.

За його словами, Євросоюз вже продемонстрував Україні свою повну підтримку, і підтвердженням тому служить продовження санкцій Євросоюзу проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей Кремлем. Він також підкреслив, що важливою умовою досягнення миру в Україні є переговори в “нормандському” форматі.

“Дозвольте мені висловити припущення, що такі саміти ми будемо проводити в Донецьку і в Ялті”, – заявив Порошенко

http://vazhlyvo.info/samit-ukrayina-yes-plan-marshala-investytsiyi-rynky/
Коментарі