Рівненські аферисти і сепаратисти під прапором ВО “Свобода”

Не тільки в столиці, але і в віддалених від сходу України регіонах, процвітає сепаратизм під прикриттям патріотичних і націоналістичних ідей. Зокрема на Рівненщині. В поле уваги журналістів неодноразово потрапляла група осіб із селища Гоща із сумнівною репутацією та діяльністю в рамках “русского міра”. Про них піде мова детальніше.

В 2014 році головою Гощанської райдержадміністрації призначено Кальку Ярослава Зіновійовича, члена ВО Свобода з 10-річним стажем, родича Олега Осуховського, “кума” екс-свободівця Сергія Рибачка. Він пробув на посаді до кінця 2014 року, але прославитися встиг.

Ярослав Калька – адвокат, народився у 1983 році. У 2012 балотувався до Верховної Ради України під № 92 у списку ВО “Свобода”. В середовищах рівненських активістів часто виникали підозри, що представник Калька підіграє “руці Кремля”. Зокрема, він заробив неоднозначну репутацію тим, що являється захисником Ярослава Гранітного, підозрюваного у сепаратизмі та спробах створити т. з. “рівненську народну республіку”.

Ярослав Гранітний змінив прізвище у 2013 році, до цього він мав російське прізвище Петрушин. Згідно з інформацією сайту ЦВК: освіта загальна середня. Закінчив 9 класів у школі №8. Загальну середню освіту здобув згодом у вечірній школі. Закінчив ПТУ №11. Навчався у Московській фінансово-юридичній академії.

Також Гранітний-Петрушин з 2000 по 2007 рр. працював на заробітках в Росії, там же має сина. Можливо, тоді і налагодив пан Гранітний – Петрушин зв’язки із російськими спецслужбами, так як подальша його діяльність є вкрай сумнівною. Із поверненням в Україну в нього дивним чином прокинувся інтерес до різних патріотичних організацій, у жодній з яких він довго не протримався.

У 2007-2013 роках член ВО «Свобода». У 2012 займався передвиборчою кампанією Олега Осуховського. У 2013 році вийшов зі «Свободи» і вступив в партію УНА. 9 лютого 2014 року обраний головою Рівненської обласної організації партії УНА (в березні 2014 року перейменована в партію «Правий сектор»). 8 квітня 2014 року, за повідомленням прес-служби «Правого сектору». Гранітного-Петрушина було виключено із лав Правого сектору в ході конфлікту навколо організаційних коштів.

Звинувачення в сепаратизмі не були безпідставними. СБУ підозрює Гранітного-Петрушина в посяганні на територіальну цілісність України. Він перебуває під слідством через організацію у Рівному 3-го травня проплаченого мітингу нібито за легалізацію видобутку бурштину, а насправді за створення сепаратистської псевдореспубліки. Тоді до стін Рівненської облдержадміністрації прийшли кількасот невідомих людей із холодною зброєю.

В ході акції виникло кілька інцидентів: у «мітингарів» знаходили балончики зі сльозогінним газом і ножі, а ситуацію активно висвітлювали такі російські ЗМІ, як ОРТ та Russia Today, і говорили вони також про створення “рівненської народної республіки”. В результаті обшуків у його помешканні спецслужбами знайдено шість автоматів Калашникова, два ручні кулемети, гвинтівку і відро з набоями. В СБУ заявили, що мають докази отримання Гранітним-Петрушиним грошей від проросійського руху «Наждак». Лідер «Наждака» Микола Дульський бере гроші з каси так званого «комітету порятунку України», який сформований у РФ представниками влади Януковича, зокрема Миколою Азаровим.

Дуже дивним є прохання Гранітного-Петрушина, щоб його інтереси захищав Ярослав Калька, депутат місцевої райради від «Свободи». Тепер Калька захищає інтереси особи, яка влаштовувала акції протесту, зрежисовані у Кремлі. З відкритих джерел відомо, що Ярослав Калька в 2013-2014 роках отримував із Москви значні суми для просування на Рівненщині “русского міра”. Із початком війни задля прикриття своєї діяльності із рядом осіб, які фігурують в даній статті, створив волонтерський рух, навколо якого відбувся ряд скандалів. Бійці АТО заявляли, що його керівники не відзвітували за зібрані гроші, а керівництво підтримує контакти із росіянами.

Не обійшлося і без банальної корупції Будучи головою райдержадміністрації, Калька виділив 2 автобуси начебто для бійців АТО, однак подальша їхня доля невідома. Як би там не було, коментувати цю новину Калька відмовляється.

Також Ярослав Калька пов’язаний із таким собі Олегом Левінським (інформація з сайту ЦВК: Громадянин України, народився 26.05.1980 р., освіта вища, ТОВ “Полісся-Гарант”, директор, місце проживання: с.Витків, Гощанський р-н, Рівненська обл.), який є засновником ряду фірм, за якими виявлено ознаки фінансових махінацій та ухиляння від сплати податків. Зокрема, ТОВ “СВІТАНОК — ГАРАНТ”, де керівником є Левінський Олег Олександрович, припинене за фактом анулювання свідоцтва ПДВ. ТОВ “МАГЕБА УКРАЇНА” (керівник Левінський Олег Олександрович) має податковий борг 28 000 грн. ТОВ “ЧУДНІВ-АГРО” (керівник Левінський Олег Олександрович) перебуває в стані припинення за судовим рішенням про неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Левінський Олег Олександрович балотувався до Гощанської районної ради від ВО “Свобода” (виборчий округ №27) .

Ще одна особа з орбіти свободівців-сепаратистів — Тарас Гоменюк, заступник голови Гощанської РДА, довірена особа Олега Тягнибока. Позиціонує себе як боєць АТО, однак жодної інформації ані про підрозділ та командирів, ані про часові рамки перебування в зоні АТО жодного разу не озвучував. Відомий своїм підігруванням секті УПЦ МП в конфлікті навколо Свято-Покровського храму в селі Рясники Гощанського району, коли у 2013-му більша частина громади села перейшла до Київського патріархату, але замість того, щоб забрати храм у адептів Кремля, чиновник голова Гощанської організації ВО “СВОБОДА” Тарас Гоменюк пролобіював компромісне рішення для московської церкви. Суть полягала в введенні почергових богослужінь. Насправді храм залишився за УПЦ МП, а віряни Київського патріархату досі проводять богослужіння просто неба.

Тарас Гоменюк є членом ГО “Погориння”. Дана “благодійна” організація перебуває в стані припинення рішенням Рівненського окружного адміністративного суду про неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Кінець I частини.

Сергій Васильчук, м.Рівне
спеціально для ІА “Важливо.інфо”

Думки авторів можуть не співпадати із позицією редакції

http://vazhlyvo.info/rivnenski-aferysty-i-separatysty-pid-praporom-vo-svoboda/
Коментарі