Польські ЗМІ: пам’ятник у Грушовичах – нелегальний, але й леви на львівському цвинтарі Орлят нелегальні

У польських ЗМІ звернули увагу на те, що брак активності державних установ у складних взаєминах з Україною, у довшій перспективі, може призвести до катастрофи.

Про це пише «Польське радіо».

Катажина Ґурська-Гейке у своєму фейлетоні в тижневику «Gazeta Polska» стосовно спадщини покійного президента Лєха Качинського наголошує, що він знав, як дбати про добрі взаємини з Україною.

Журналістка згадує про те, як в Грушовичах неподалік Перемишля місцеві націоналісти розібрали надгробний пам’ятник воїнам УПА. І додає, що брак активності державних установ у складних взаєминах із сусідньою державою, у довшій перспективі, може призвести до катастрофи.

Дійсно, пам’ятник у Грушовичах поставлено нелегально, – пише Ґурська-Гейке, але водночас наголошує, що нині на території України є майже 200 польських пам’ятників із сумнівним правовим статусом, серед них, зокрема, славнозвісні леви на львівському Цвинтарі орлят.

А, отже, якщо самостійна громадська діяльність у цьому плані буде продовжуватися, то за мить ці дії можуть вийти з-під контролю, або ще гірше – впасти під контроль ворога – наголошує журналістка, і додає, що не можна залишати без нагляду суспільні емоції, бо вони стануть домінувати над діями держави.

«Покійний Лєх Качинський знав, як дбати про добрі взаємини з Україною, його спадщина повинна стати вказівкою для конкретних дій нинішньої влади в Польщі», – підкреслює Катажина Ґурська-Гейке.

Нагадаємо, що 26 квітня В Польщі демонтовано пам’ятник воїнам УПА за сприяння місцевої влади

http://vazhlyvo.info/polski-zmi-pam-yatnyk-u-grushovychah-nelegalnyj-ale-j-levy-na-lvivskomu-tsvyntari-orlyat-nelegalni/
Коментарі