Поліція закрила конвертаційний центр на території Дніпропетровської області

Щомісячний обіг “конвертаційного центру” сягав 30 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Національної Поліції

“Конвертаційний центр” діяв на території Дніпропетровської та Запорізької областей. До його складу входило понад 10 фіктивних фірм. У злочинній схемі також були задіяні співробітники фіскальної служби.

До складу “конвертаційного центру” входили як підприємства реального сектору економіки, так і фіктивні фірми. Ці фірми відкривалися з метою “відмивання” коштів та і були зареєстровані на підконтрольних службовцям осіб.

Комерційні структури проводили безтоварні фінансові операції з фіктивними підприємствами, аби не сплачувати податки та виводити кошти у “тінь”. Посадові особи, які повинні були реагувати на порушення законодавства з боку суб’єктів господарювання, навпаки – сприяли їх діяльності.

На підставі ухвали суду оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, слідчі та процесуальні керівники прокуратури Запорізької області із залученням бійців КОРД та полку особливого призначення поліції провели санкціоновані обшуки в офісах підприємств, задіяних у злочинній схемі, а також за місцем мешкання фігурантів справи.

Правоохоронці вилучили 825 тисяч гривень, печатки, комп’ютерну техніку, чекові книжки та фінансово-господарську документацію. Крім того, на рахунки підприємств накладено арешти.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

http://vazhlyvo.info/politsiya-zakryla-konvertatsijnyj-tsentr-na-terytoriyi-dnipropetrovskoyi-oblasti/
Коментарі