Після Абрамовича Сухій Балці відновили ліцензії на видобуток надр

Новий металургійний магнат Олександр Ярославський швидко домігся необхідних для ГЗК Суха Балка судових рішень

Після продажу Романом Абрамовичем ГЗК Суха Балка українському бізнесменові Олександру Ярославському, комбінату відновили всі ліцензії на видобуток залізної руди.

Це випливає з наказу Державної служби геології надр №310 від 14 липня.

Йдеться про ліцензії на користування надрами (залізна руда) шахти імені Фрунзе і шахти Ювілейній, що входять в ГЗК Суха балка.

Дія ліцензій було призупинено наказом Держгеонадр в березні 2017 року за рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Позов до суду подала маловідома компанія Ровіан (Дніпро).

Компанія Романа Абрамовича оскаржувала це рішення в судах, але безрезультатно. В травнем 2017 року Evraz Group S.A. Абрамовича підписала угоду про продаж Сухої Балки компанії Berklemond Investments LTD, яка входить до складу DCH Group Олександра Ярославського. Сума угоди – $ 110 млн. DCH Group купує компанію Kadish Limited, яка виступає головним для ГЗК.

Через кілька днів після офіційного оголошення про угоду – 6 червня 2017 року – Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд скасував рішення першої інстанції, яким ГЗК фактично позбавили ліцензій.

На підставі цього рішення суду Держгеонадр відновила ліцензії ГЗК Суха Балка на видобуток руди.

Суха Балка – одне з провідних гірничодобувних підприємств в Україні, спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. У структуру комбінату входять дві шахти – Ювілейна і шахта ім. Фрунзе. Річна виробнича потужність комбінату – близько 3,1 млн тонн руди.

У 2016 році Євраз Суха Балка реалізувала понад 2,5 млн тонн аглоруди. Виручка компанії від операційної діяльності склав $ 145 млн, валовий прибуток – $ 25 млн, показник EBITDA – $ 26 млн, чистий збиток від операцій – $ 5 млн. Станом на 31 грудня 2016 вартість активів склала $ 238 млн.

У 2007 році група Євраз Романа Абрамовича, Олександра Абрамова і Олександра Фролова придбала Суху балку у групи Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

http://vazhlyvo.info/pislya-abramovycha-suhij-baltsi-vidnovyly-litsenziyi-na-vydobutok-nadr/
Коментарі