МВФ став на захист НАБУ [документ]

Міжнародний валютний фонд звернувся до уряду з листом-попередженням в якому нагадали про зобов’язання щодо забезпечення діяльності НАБУ

Переважна частина листа присвячена законопроекту №6220, який має намір змінити Кримінальний процесуальний кодекс таким чином, що НАБУ буде позбавлене можливості розслідувати корупційні звинувачення проти високопосадовців.

“Нашу увагу привернув факт обговорення у ВР пропозицій, які можуть дозволити іншим правоохоронним органам розслідувати факти корупції на вищих щаблях влади (законопроекту №6220)”, – йдеться у зверненні, де перелічені також інші положення проекту.

В МВФ попередили, що його ухвалення “суперечитиме зобов’язанню керівництва (України)”, “може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією” та “не відповідатиме програмі МВФ”.

У зв’язку з цим місія Фонду просить прем’єра “допомогти втримати законодавчу базу у відповідності з політикою, передбаченою в меморандумі (з МВФ)”.

Окрім цього, місія Міжнародного валютного фонду нагадала, що для продовження виконання програми Київ має виконати своє попереднє зобов’язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних. Зараз для негласного прослуховування НАБУ має просити СБУ про звернення до суду.

“Ми хотіли б наполегливо заохотити введення в дію законопроекту, який дозволяє НАБУ здійснювати незалежне прослуховування, як це було узгоджено (із представниками української влади), до кінця травня”, – йдеться у листі за підписом керівника місії.

Нагадаємо: НАТО назвало питанням національної безпеки блокування російських соціальних мереж.

http://vazhlyvo.info/mvf-stav-na-zahyst-nabu-dokument/
Коментарі