Молочна війна: Росія заборонила ввозити білоруські молочні продукти

Россільгоспнагляд з 19 травня 2017 року вводить тимчасові обмеження на постачання в Російську Федерацію продукції високого ризику (сухе молоко, сир, масло), виробленої білоруськими молочними підприємствами

Про це повідомила Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду РФ.

Так, йдеться про продукцію підприємств Кобринський маслоробно-сироробний завод, Молодечненський молочний комбінат, Молочна компанія Новогрудскі дари, Пружанський молочний комбінат, Слуцький сироробний комбінат і його Любанска філія, а також Бабушкіна кринка.

Як зазначається, Федеральна служба по ветеринарному і фітосанітарному нагляду РФ “висловлює стурбованість триваючими виявленнями випадків надходження в Росію з Білорусі тваринницької продукції з порушенням ветеринарно-санітарних вимог і норм Євразійського економічного союзу та Російської Федерації, які останнім часом набули систематичний характер”.

Також уточнюється, що 15 травня Россільгоспнагляд звернувся в Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь з проханням призупинити ветеринарну сертифікацію в Російську Федерацію продукції високого ризику (сухе молоко, сир, масло) з ряду білоруських підприємств.

“Однак білоруська сторона не відреагувала на офіційне звернення Россільгоспнагляду належним чином. У теж час щодо низки білоруських підприємств фахівцями Россільгоспнагляду були виявлені повторні порушення”, – йдеться в повідомленні.

Білорусь – найбільший імпортер молочних продуктів у Росії, що займає близько 90% поставок. У 2016-17 роках Россільгоспнагляд неодноразово зупиняв їх ввезення, посилаючись на порушення ветеринарно-санітарних вимог Євразійського економічного союзу.

http://vazhlyvo.info/molochna-vijna-rosiya-zaboronyla-vvozyty-biloruski-molochni-produkty/
Коментарі