Кризовий менеджмент міністра Володимира Омеляна

Понад півроку країна спостерігає протистояння в медійному просторі керівника Укрзалізниці та міністра інфраструктури України, як наслідок від 19 січня Укрзалізниця повністю підпорядковується Кабінету міністрів України.

Проте на сьогоднішній день в підпорядкуванні міністра інфраструктури України Володимира Омеляна залишилось  мало відоме для широкого загалу, проте важливе для економіки  державне підприємство ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ». Підприємство повністю забезпечує подачу вантажних вагонів від вантажовласника до станції і навпаки, по всій території України. Тобто, керівник маловідомого підприємства може диктувати умови перевезень всім власникам вантажу. Першим серед найбільших клієнтів є компанія Рината Ахметова, другим йде державна ПАТ «Центренерго», тіньовий контроль за яким здійснює Ігор Кононеко (депутат від БПП)

Рейтинг найбільших клієнтів ПрАТ “Київ-Дніпровське МППЗТ” у сегменті вантажоперевезень

Про важливість посади керівника ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» говорить той факт, що після призначення міністром інфраструктури Володимира Омеляна, через три дні було призначено Скорика Олександра Віталійовича виконуючим обов’язки керівника.

Перед тим як очолити дане ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», Олександр Скорик керував Полтавською філією. Очолювана ним філія доведена до збиткової діяльності за результатами 2015 року. Втілюючи свої навики, в.о. керівника Скорик О.В. доводить до банкрутства дане підприємство, тільки за 2016 рік не сплачено податків на суму близько 15 мільйонів гривень, рухомий склад не ремонтується, тим самим списується та ріжеться на метал. Проведення тендерних закупівель це взагалі окрема історія, яка мала б привернути увагу правоохоронців.

Тендери в обхід системи «прозоро»

В супереч постанові Кабміну №1673 «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни…» у 2016 році було підписано договори добровільного страхування майна ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» з харківською компанією ПрАТ «Страхова компанія «Лемма Сіті Сервер» на суму майже 16 мільйонів гривень. Згідно постанови встановлено граничний обсяг витрат, які можуть бути визначені за результатами попереднього звітного року , зокрема на страхування на рівні не більше 1,5 відсотка обсяу чистого прибутку. Згідно звіту  про виконання фінансового плану за 2015 рік Товариство отримало чистий фінансовий прибуток в розмірі 8866 тис. гривень.

Дивні тендери на цьому не закінчилось, а навпаки, в обхід системі прозоро, що є грубим порушенням законодавства, укладено договори на постачання нафтопродуктів, дизельного пального, запчастин до рухомого та матеріалів верхньої будови колії на суму 18 мільйонів гривень з ТОВ «Українська паливно-енергетична група». Дане підприємство почало свою діяльність з початку 2016 року і відразу стало основним постачальником більшості товарно-матеріальних цінностей.

Рух грошових коштів, що «виводяться» з ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»

ПрАТ «Київ-Дніпровська МППЗТ» перераховує гроші після проведення тендерів на ТОВ «Українська паливно-енергетична група», далі кошти від ТОВ «Українська паливно-енергетична група»  потрапляють до ТОВ «Шахтарськтранс», яке зареєстроване в Донецькій області, власником є Медведєв Віктор. Цей же Медведєв добре знайомий з в.о. заступника голови правління ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» Даниленко Оленою Миколаївно, де вони разом є засновниками ТОВ Міжнародний бухгалтерський облік». Далі гроші від ТОВ «Шахтарстктранс» потрапляють до ТОВ «Укрдонінвест», у них навіть адреси одинакові. Засновником, підписантом і керівником ТОВ «Укрдонінвест» є безпосередньо Корпачев Віталій Валерійович, в минулому очолював Торезьку міську організацію партії Регіонів.

Кропачов Віталій, власник ТОВ «Укршахтарськтранс», ТОВ «Торезький завод трердих сплавів», має вплив на керівництво ПрАТ “Київ-Дніпровське МППЗТ”

Хто покриває протизаконну діяльність

Рідний брат Корпачева Віталія, Корпачев Олександр на даний час в.о. заступника голови правління ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ». Більшість коштів, що витрачає товариство потрапляє саме на компанію ТОВ «Укрдонінвест». Довірена особа Корпачева Віталія є Даниленко Олена, на даний час в.о. заступника голови правління ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», колишній бухгалтер підприємств Віталія Корпачева ТОВ «Укршахтарськтранс», ТОВ «Торезький завод трердих сплавів. На останніх виборах Даниленко Олена була довіреною особою кандидата в народні депутати Корпачева В.В.

Ще одна довірена особа Корпачева Віталя на ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», заступник голови правління Марченко Олег. Попереднє місце роботи Дебальцівська дирекція залізничних перевезень, очолював Партію Регіонів в місті.  Будучи депутатом Дебальцівської міської ради в 2014 році голосував і закликав ввести окупаційні війська до міста. Переїхавши до Києва, його не тільки не посадили до в’язниці за посягання на територіальну цілісність України, а ще й дали можливість зайняти керівну посаду в стратегічному державному підприємстві України – ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ».

Питання про непрофесійні дії керівництва ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» неодноразово піднімалось народними депутатами, професійними профспілками. В своїх запитах народні депутати звертались до міністерства інфраструктури України з вимогою вжити заходів, щодо ситуації яка склалась на підприємстві. Проте ніяких дій зі сторони міністра не послідувало. Народний депутат Генадій Кривошея на брифінгу 8 липня 2016 року у Верховній Раді заявив:

«На цьому підприємстві не один місяць не має керівництва. Останніми міністрами не було вжито ніяких заходів, щоб побороти корупційні схеми, які створювались десятиліттями. По факту виявляється, що вони діють по сьогоднішній день. Виконуючі обов’язки керівників даного підприємства різними шляхами під час тендерних закупівель намагаються відмивати кошти»

За результати проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» було обрано Малишка Олега, який до 18 квітня 2016 року виконував обов’язки керівника ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ», але його кандидатура була відхилена Кабінетом міністрів України.

Таким чином колишньому депутату Донецької обласної ради Корпачеву Віталію вдалось взяти під контроль важливе державне підприємство, шляхом розставляння своїх людей на керівних посадах та при потуранні міністра інфраструктури. Саме Володимир Омелян несе пряму відповідальність за дане підприємство та мініпуляцією довкола конкурсу з вибором керівника «Київ-Дніпровське МППЗТ». І напрошується висновок, навіщо пану Омеляну контроль над Укрзалізницею.

 

http://vazhlyvo.info/kryzovyj-menedzhment-ministra-volodymyra-omelyana/
Коментарі