Чотири країни перестали визнавати українські медичні дипломи

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що Сирія, Ірак, Ліван та Палестина повністю або частково припинили визнавати дипломи українських медичних вищих навчальних закладів.

За словами Гриневич, таке рішення пояснюється низьким балом вступників до медичних ВНЗ та відсутністю доступу до інтернатури, повідомляє прес-служба Міносвіти.

“Тому нам треба визначити, які зміни зараз потрібні, щоб вирішити ці проблеми та загалом покращити якість надання освітніх послуг в медичних ВНЗ”, – наголосила міністр.

Лілія Гриневич відзначила, що в Україні медична освіта є найбільш рейтинговою на ринку освітніх послуг для іноземних студентів. З понад 64тис іноземців, що навчаються в Україні, майже 40% здобуває освіту саме за медичними спеціальностями. Однак, останнім часом з’являються тривожні сигнали, пов’язані з визнанням українських дипломів закордоном.

У свою чергу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що необхідно підвищити вимоги до вступу іноземних абітурієнтів до університетів – вони не повинні відрізнятися від вимог до українських вступників. Так само не повинно бути різниці до доступу до післядипломного навчання.

Лілія Гриневич також анонсувала зміни, що вже незабаром будуть реалізовані МОН – зміну порядку надання ліцензій на навчання іноземних студентів та обов’язкове ЗНО з мови навчання для іноземців.

«Зараз ліцензія видається незалежно від того, чи навчаються іноземні студенти у виші. Однак ми запровадимо ліцензування або з правом підготовки іноземних студентів та визначенням конкретних обсягів такої підготовки, або без нього. Тоді ми зможемо встановити додаткові критерії для ВНЗ – де проживатимуть такі студенти, як їх готуватимуть до певного рівня володіння мовою навчання, в яких умовах загалом проходить навчання тощо», – розповіла Міністр освіти і науки.

http://vazhlyvo.info/chotyry-krayiny-perestaly-vyznavaty-ukrayinski-medychni-dyplomy/
Коментарі